BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Rajoni

Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, Stano paralajmëron Kosovën: Masat mund të rëndohen më shumë

Takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, Stano paralajmëron

Zëdhënësi i Komisionit Evropian, Peter Stano deklaroi se raundi i fundit i dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit nuk ka sjellë sukses.

Në një konferencë për mediat, Satno u shpreh se Bashkimi Evropian nuk e ka parë gatishmërinë e palëve për të gjetur një kompromis, shkruan N1.

Stano theksoi se Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell nuk tha se dialogu ishte i pasuksesshëm, por se raundi i dialogut të enjten nuk solli rezultat sepse palët nuk arritën një marrëveshje.

“Palët nuk ishin të gatshme për të kapërcyer mosmarrëveshjet e tyre. Bashkimi Evropian nuk është palë në dialog, por ndërmjetës, palët janë Kosova dhe Serbia” tha Stano.

Sipas tij, BE-ja po i ndihmon Serbinë dhe Kosovën për të kapërcyer mosmarrëveshjet e tyre, por nuk mund të ketë sukses në këtë nëse palët refuzojnë të ndjekin rrugën e kompromisit dhe nëse dikush nuk dëshiron ndihmë.