BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Rajoni

“Të merren masa ndaj Serbisë”/ Osmani thirrje Stoltenberg: Do të inkurajohet të sulmojë sërish Kosovën nëse...

“Të merren masa ndaj Serbisë”/ Osmani thirrje Stoltenberg:

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, është shprehur se duhet të merren masa ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë të Zveçanit.

Komentet Osmani i bëri gjatë një konference të përbashkët me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Stoltenberg, ku tha se nëse nuk merren masa ndaj Serbisë, mund të inkurajohet të sulmonte sërish Kosovën dhe të destabilizonte Ballkanin.

Ajo gjithashtu e cilësoi NATO-n si një përtner kyç për Kosovën dhe rajonin, në ruajtjen e paqes dhe sigurisë.

“Nëse Serbia nuk përballet me asnjë masë për këto sulme të vazhdueshme do të inkurajohej të sulmojë Kosovën dhe të ta destabilizojë Ballkanin. Roli i NATO-s në këtë drejtim është vendimtar, pasi Serbia mbetet kërcënim për paqen në rajonin tonë.

Në 26 tetor Kosova ka ofruar që të nënshkruhen marrëveshjet, sa i përket planit Franko-Gjerman dhe propozimeve të tjera nga ana e BE-së për dialog të suksesshëm. Nuk kemi tryezë ku palët të jenë të barabarta dhe nëse palët nuk janë të barabarta në negociata, atëherë ky quhet dështim. Kosova është vend serioz që e respekton NATO-n si një aleancë që e siguron vendin tonë, që ka kontribuar në sigurinë e vendit tonë.

Janë partnerët tanë në mbrojtjen e Kosovës. Sot kemi folur për këtë marrëveshje, nën supozimin se do të respektohet renditja e përgjegjësve përsa i përket sigurisë së Kosovës. Përgjegjësi i parë është Policia e Kosovës, më pas Eulexi dhe e treta është NATO. Ashtu siç tha edhe Stoltenberg, nuk mund të pritet nga NATO që të marrë rolin e Policisë së Kosovës”, është shprehur Osmani.