BREAKING NEWS

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që tregon lidhjet ruse të Monika Kryemadhit dhe pagesat nga kompanitë e njerëzve të Vladimir Putinit

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që
x
BREAKING NEWS

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën, ja si koalicioni i “non gratave” po shkon në zgjedhjet e 14 majit me ngjyrat e flamurit rus

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën,
x
BREAKING NEWS

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e Madhe në Nju Jork kërkon konfiskimin e pronave dhe zbulon fakte të reja tronditëse për Agron Nezën

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e
x
BREAKING NEWS

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën, kërkohet bllokim vizash për “listën e zezë” të Amerikës

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha vijon garën për zgjedhjet e 14 majit, Celibashi kërcënon me sanksione ata që abuzojnë me simbolet e PD

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha
x

Rajoni

Temperaturat shkojnë - 8 gradë celsius, Kodra e Diellit mbulohet nga dëbora, trashësia ka arritur 74 cm, ja si paraqitet situata

Temperaturat shkojnë - 8 gradë celsius, Kodra e Diellit mbulohet nga

Kodrën e Diellit, në Maqedonin e Veriut, është mbushur me borë teksa temperaturat kanë shkuar  – 8 gradë celsius, ndërsa trashësia e borës ka arritur në 74 centimetra.

Siç njoftoi DPHM, deri në orën 08:30 janë matur – 6 gradë celsius në Berovë, -5 në Mavrovë, -4 në Kriva Pallankë, Manastir, Prilep dhe Krushevë, -3 në Tetovë, -2 në Shkup, Petrovec, Ohër, Pretor, Shtip, Demir Kapi, Vinicë dhe Strumicë, -1 në Shkup – Zajçev Rid dhe Kumanovë, si dhe 2 gradë celsius në Gjevgjeli dhe Dojran.

Trashësia e borës deri në orën 07:00 në Mavrovë ka qenë 15 centimetra, në Krushevë 6 dhe në Gjurishtë 3.

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me reshje lokale të dobëta bore. Do të fryjë mesatare deri në të fortë, ndërsa përgjatë Vardarit erë herë pas here e fortë nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të arrijë nga 1 deri në 9 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme, në pjesë të luginës me borë të dobët. Do të fryjë erë mesatare deri në të fortë nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 6 gradë celsius.

Më të lexuarat