BREAKING NEWS

Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e forta: Ja çfarë i kërkoi Tom Doshi agjentit të FBI të hetonte për Ilir Metën

Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e forta: Ja çfarë i kërkoi Tom
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon si e gjeti Charlie McGonigal te restoranti i njohur: Ishte në tavolinë me ish-politikanin biznesmen

Artan Hoxha tregon si e gjeti Charlie McGonigal te restoranti i njohur: Ishte
x
BREAKING NEWS

“Jemi më pranë se kurrë ‘amnistisë fiskale’”/ Artan Hoxha ironizon projektin e Portit të Durrësit dhe zbardh prapaskenat e forta: Çmimi ”dysheme” nis nga...

“Jemi më pranë se kurrë ‘amnistisë
x
BREAKING NEWS

“Vetëm Luiz Ejlli e përmbys Ramën”/ Ish deputeti habit me deklaratën: Nuk janë burra shteti, por...

“Vetëm Luiz Ejlli e përmbys Ramën”/ Ish deputeti
x
BREAKING NEWS

“Koha e tyre ka përfunduar”, Hoxha del me deklaratën e fortë kundrejt Ramës: Bandat e tij humbet përballë uraganit blu

“Koha e tyre ka përfunduar”, Hoxha del me deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Beteja në KZAZ, analisti bën paralajmërimin e fortë: Ja çfarë do të ndodhë me zgjedhjet brenda PD-së nëse vazhdojnë kështu

Beteja në KZAZ, analisti bën paralajmërimin e fortë: Ja
x
BREAKING NEWS

Deputeti i PD-së zbulon arsyen e vërtetë pse u përjashtua Berisha nga Kuvendi

Deputeti i PD-së zbulon arsyen e vërtetë pse u përjashtua
x
BREAKING NEWS

Emigrantët sollën 1.14 mld euro, nuk do e besoni dot se nga cili shtet kryesohet rënditja e parave të ardhura

Emigrantët sollën 1.14 mld euro, nuk do e besoni dot se nga cili shtet
x

Rajoni

Tensionet arrijnë kulmin/ Pas raketave kineze dhe tankeve ruse, Serbia ndërmerr hapin tjetër drejt destabilizimit të rajonit. Zbardhet paralajmërimi i ministrit të Mbrojtjes

Tensionet arrijnë kulmin/ Pas raketave kineze dhe tankeve ruse, Serbia

Serbia vijon të jetë një faktor destabiliteti për rajonin duke luajtur një lojë të dyfishtë me Perëndimin, ndërsa kërcënon fqinjët si Kosovën apo Kroacinë me luftë. Sëfundmi, pas armatosjes me raketa nga Kina dhe avionë e tanke nga Rusia, serbët po kalojnë në një fazë tjetër të militarizimit.

Mediat serbe raportojnë se ministri i Mbrojtjes Millosh Vuçeviç paralajmëroi një rikthim të shërbimit të detyrueshëm ushtarak në Serbi si edhe trajnimin e të gjithë personave që janë mbi 30 vjeç.

Vuçeviç shton se këtij trajnimi duhet t’i nënshtrohen edhe ata të moshuar që “kanë hyrë në dekadën e katërt”,

Vuçeviç ka thënë për mediat serbe se për ta duhet të vendoset një shërbim më i shkurtër ushtarak, që do të zgjasë tre javë, duke theksuar se është në prag diskutimi me ekspertët edhe për rikthimin e shërbimit të detyrueshëm ushtarak.

“Qëllimi i rivendosjes së shërbimit ushtarak është trajnimi i gjeneratës së ardhshme për të vepruar në situata krize në mënyrë që qytetarët e Serbisë të jenë të sigurt. Ne jemi të shqetësuar kur kemi një përmbytje ose zjarr dhe nuk dimë si të reagojmë.” tha ministri.