BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona kanë dalë pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit (BILANCI)

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona
x

Rajoni

Tensionet me Turqinë/ Djali i kryeministrit grek i habit të gjithë me veprimin e tij

Tensionet me Turqinë/ Djali i kryeministrit grek i habit të

Në kulmin e debateve dhe konflikteve mes Greqisë-Turqisë, djali i kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis ka filluar ushtrinë në kufi. Konstantinos, djali 22-vjeçar, i vetëmi i kryeministrit, do të shërbejë për 1 vit në Alexandopouli, në kufirin tokësor greko-turk në verilindje.

Ai sapo mbaroi studimet në Boston dhe tashmë ka ngecur në Greqi prej pandemisë, por për 1 vit do të jetë i angazhuar në një kohë kur i ati si kryeministër po përballet me probleme serioze në Mesdheun Lindor përballë Turqisë. 

Por Kyriakos Mitsotakis nuk e fsheh krenarinë teksa shpreh keqardhje që nuk ishte vetë në Alexandopouli për t’u mburrur me të.