BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Rajoni

Tensionet në Veri, gazetarja e njohur zbulon skemën: Ja çfarë mund t’i japë fund konflikteve

Tensionet në Veri, gazetarja e njohur zbulon skemën: Ja

Gazetarja Arbana Xharo e ftuar në Euronews Albania tha se e vetmja rrugë e cila do të qetësonte situatën në veri të Kosovës do të ishte që të dy liderët, ai serb dhe ai i Kosovës të uleshin në tryezën e bisedimeve.

Sipas gazetares vetëm dialogu mes Kurtit dhe Vuçiç dhe Asociacioni do të mund t’i japë fund këtyre konflikteve.


“Duhet të ulen dhe të bisedojnë të dyja palët. Presioni do i shtohet edhe Serbisë. Duhet të nisë procesi i dialogimit dhe i formimit të asociacionit të komunave serbe, pasi dihet se ç’po kërkohet nga të dyja palët. Në asnjë moment nuk duhet të përjashtojmë Shtetet e Bashkuara të Amerikës në rrugëtimin tonë.

Ishim në një moment kur u dha vendimi për liberalizimin e vizave e po të shkonim në një koordinim me ta ne do ecnim në një rrugë më të sigurt, por ne u rikthyem disa vite pas në proces. ne duhet ta shfrytëzonim situatën që Vuçiç ka brenda Serbisë, por ne nuk kemi ditur të shfrytëzonim momente të tilla për të përfunduar politikisht”,-tha Arbana Xharo.