BREAKING NEWS

“Është një xhelat i vërtetë”, ish-Presidenti Meta paralajmëron Ramën: Do të përdorim ligjet e tij për të...

“Është një xhelat i vërtetë”,
x
BREAKING NEWS

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak: Më qepej nga prapa si xhol dhe…

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak:
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x

Rajoni

Tensionet në veri të Kosovës, Austria merr vendimin e papritur

Tensionet në veri të Kosovës, Austria merr vendimin e papritur

Pas tensioneve të ditës së djeshme në Veri të Kosovës, Austria ka anuluar fluturimet drejt Prishtinës.

Lajmin e ka bërë të ditur ish-ministri i Punëve të Jashtme në Kosovë, Petrit Selimi, i cili ka deklaruar e fluturimet nga Austria në Kosovë janë anuluar për shkak të situatës në veri të Kosovës.

Përmes një postimi në Tëitter, Selimi shkruan se anulimi i fluturimeve nga Austrian Airlines është absurditet dhe justifikim.

“Absurde që kompanitë ajrore Australiane të anulojnë fluturimet për në Kosovë për shkak të incidenteve në veri. Por miqtë nuk arritën mbrëmë në Prishtinë dhe Austrian Airlines përdori situatën kufitare si justifikim. Kjo tregon çmimin e incidenteve të tilla për turizmin dhe investimet”, shkruan Selimi.

Kujtojmë se tensionet në Veriun e Kosovës nisën gjatë ditës së djeshme, pas nisjes së reciprocitetit për target.

Kujtojmë se vendimi për reciprocitet u shty me një muaj, pas propozimit të Ambasadës Amerikane.

 

Më të lexuarat