BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Rajoni

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i Vuçiç: Prishtina ka dërguar policinë për të shkaktuar konflikt, fatkeqësisht...

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i Vuçiç:

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka folur rreth situatës së tensionuar në veri të Kosovës ku gjatë ditës së sotme kanë ndodhur disa incidente.

Në një konferencë për shtyp të mbajtur pak minuta më parë në Tiranë, ku po merr pjesë në Samitin BE-Ballkani Perëndimor, tha se autoritetet e Kosovës kanë dërguar sot forca policie për provokim.

"Fatkeqësisht, për shkak të vendimeve të tyre dhe mosrespektimit të Marrëveshjes së Brukselit, sot dërguan sërish policë në veri. Ju thjesht pyesni veten se cilën ditë do të ndodhë ndonjë provokim i ri, i cili mund të prishë stabilitetin dhe paqen. Është mirë që të paktën sipas të dhënave aktuale nuk kemi asnjë informacion për viktimat dhe besoj se është e mundur të qëndrojmë kështu."- tha Vuçiç.

Vuçiç theksoi se janë autoritetet e Kosovës që duan të shkaktojnë tensione dhe konflikte dhe kjo nuk është një periudhë e lehtë para nesh.

"Nuk e di se çfarë kanë në mendjen e atyre njerëzve që duan të shkaktojnë konflikte dhe tensione. Nuk është një periudhë e lehtë përpara nesh. Ne mbetemi së bashku me popullin tonë në Kosovë dhe Metohi, por është gjithashtu e rëndësishme që të përpiqemi të pajtohemi për gjithçka që është e mundur me shqiptarët, për të ruajtur paqen. Ai beson se përfaqësuesi Lajçak ka pasur dhe do të ketë një rol të rëndësishëm në qetësimin e tensioneve në Kosovë "- përfundoi Vuçiç.