BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Rajoni

Tensionohet situata/ Hapen baret, restorantet dhe bizneset, vendi fqinj me Shqipërinë sfidon kufizimet, policia zbarkon në qytet, banorët protestojnë në mënyrë të ashpër

Tensionohet situata/ Hapen baret, restorantet dhe bizneset, vendi fqinj me

Baret, restorantet dhe bizneset e tjera u hapën sërish gjatë së enjtes, gjë e cila nxiti një reagim të ashpër. Qyteti i Tuzit në Mal të Zi ka sfiduar kufizimet e vendosura nga qeveria për të luftuar pandeminë koronavirus, kjo ka bërë që situata të revoltohet.

Qeveria dërgoi forca të shumta policie në qytetin me shumicë shqiptare, për të vënë në zbatim kufizimet e reja. Por kryetari i Tuzit, Nik Gjeloshaj, bashkë me një numër të madh banorësh protestuan duke bllokuar rrugën kryesore që lidh Podgoricën me Shkodrën.

Tensionohet situata/ Hapen baret, restorantet dhe bizneset, vendi fqinj me

“Tuzi është zonë e gjelbër sa i përket infektimeve. Këtë e ka përcaktuar Instituti i Shëndetit Publik”, tha Gjeloshaj duke i kërkuar një takim kryeministrit, Zdravko Krivokapiç dhe zëvendëskryeministrit, Dritan Abazoviç. Ai kërkoi që popullata të mos diskriminohet dhe nënvizoi se asgjë nuk do të imponohet me forcë.

Tensionohet situata/ Hapen baret, restorantet dhe bizneset, vendi fqinj me

Tensionohet situata/ Hapen baret, restorantet dhe bizneset, vendi fqinj me

Më të lexuarat