Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Rikthehen telashet për Berishën, të mërkurën rihapet gjyqi i Izet Haxhisë, thirren dëshmitarët e parë për vrasjen e Hajdarit

Rikthehen telashet për Berishën, të mërkurën rihapet
x

Rajoni

Tërmet në shtetin fqinj me Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Tërmet në shtetin fqinj me Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet është shënuar në ora 13:31,120 km në juglindje të Shkupit, ekzaktësishtnë Pehçevë.

Tërmeti ishte me fuqi 3.4 shkallë Rihter dhe u ndie nga popullata në Pehçevë, Dellçevë dhe zonën përreth me një intensitet prej III gradë sipas shkallës makroseizmike Evropiane.