BREAKING NEWS

Pjesë e dosjes së bujshme “Vol-vo 4”/ Arrestohet në flagrancë një tjetër i shpallur në kërkim për korrupsion pasiv. Kush është 52-vjeçari, ish-shofer i…

Pjesë e dosjes së bujshme “Vol-vo 4”/ Arrestohet në
x

Rajoni

Tërmeti 5.3 ballë që ‘shkundi’ Zagrebin/ Ja si pëson shembje Fakulteti i Mjekësisë. Pak para lëkundjeve, rreth tij vihet re… (Video po bëhet virale, çfarë fiksuan kamerat)

Tërmeti 5.3 ballë që ‘shkundi’ Zagrebin/ Ja si

Tre tërmete të njëpasnjëshme goditën të shtunën pas mesnate, duke u gdhirë e diela e fundjavës që lamë pas, Kroacinë, më i madhi me magnitutë 5.3 ballë i shkallës rihter, në Zagreb.

Tashmë një video virale tregon momentet kur Fakulteti i Mjekësisë në Zagreb, pëson shembje nga lëkundjet e forta të tokës.

Siç u raportua nga mediat vendase, lëkundjet shkaktuan 17 të lënduar, ndërsa një 15 vjeçare është në gjendje të rëndë dhe mjekët po luftojnë që ta mbajnë në jetë.

Ajo që bie në sy në video, janë disa mace përreth godinës, disa sekonda para se të nisnin lëkundjet e tokës, janë larguar me shpejtësi.