BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Rajoni

Tërmeti i fortë në Turqi shkakton një tragjedi, rritet bilanci i viktimave, shkon në 419 numri i të plagosurve

Tërmeti i fortë në Turqi shkakton një tragjedi, rritet

Qendra e Koordinimit të Fatkeqësive Shëndetësore turke ka bërë me dije se janë shënuar 12 viktima, 1 prej të cilëve është mbytur. Ndërkohë që 419 persona janë plagosur si pasojë e shembjes së godinave.

Kërkimet vijojnë në 17 godina të dëmtuara në Izmir.

Tërmeti i magnitudës 6.6 të shkallës rihter goditi mesditën e sotme brigjet e detit Egje, ku më të prekurit ishin ishulli grek i Samosit dhe qyteti i Izmirit në Turqi. Tërmeti u shoqërua edhe me shumë paslëkundje, duke hapur panik te qytetarët.

Dhjetra godina janë shembur, në një kohë që raportohet për shumë të bllokuar nën rrënoja.