BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Rajoni

Tërmeti i fuqishëm goditi mëngjesin e sotëm Greqinë, ky është fenomeni i veçantë që u fiksua në momentin e lëkundjeve (VIDEO)

Tërmeti i fuqishëm goditi mëngjesin e sotëm Greqinë, ky

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 goditi mëngjesin e sotëm Kretën, Autoritetet lokale raportojnë për të paktën një viktimë nga tërmeti dhe dhjetëra të plagosur.

Lëkundjet dëmtuan disa banesa duke shkaktuar edhe kaos në qytetin Heraklikon, ku edhe goditja u ndje më e fortë nisur edhe nga fakti se epiqendra ishte me një thellësi vetëm 10 kilometra nën tokë.

Nga fotot a shpërndara në rrjetet sociale duket se si në kodrat sipër Heraklionit del tym për shkak të lëkundjeve të tokës. Ndërkohë, ekipet e ndihmës së shpejtë shkuan pranë ndërtesave të dëmtuara për të nxjerrë prej aty personat e mbetur brenda.