BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Rajoni

Tërmeti i fortë trondit sërish Kretën, ja sa ishte magnituda

Tërmeti i fortë trondit sërish Kretën, ja sa ishte

Një tërmet me madhësi 3.7 të shkallës Rihter është regjistruar sot sërish në Kretë. Mediat fqinje raportojnë se lëkundjet janë ndjerë në Heraklio në 15.47 të mesditës, sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës. Tërmeti u vlerësua fillimisht në 3.9 të shkallës Rihter.

Epiqendra ishte 12 km në jugperëndim të Arkalochori dhe thellësia e tij u vlerësua në 15 kilometra. Tërmetet janë një dukuri e zakonshme pas tërmetit të madh të 27 shtatorit, megjithatë, në ditët e fundit, pastërmetet ishin mjaft të fuqishme.