BREAKING NEWS

“Me hapa të matur”, Rama liron një nga masat shtrënguese dhe zbulon objektivin për muajt e ardhshëm

“Me hapa të matur”, Rama liron një nga masat
x

Rajoni

Tërmeti me magnitudë 5.3 shkund kryeqytetin e Kroacisë

Tërmeti me magnitudë 5.3 shkund  kryeqytetin e Kroacisë

 

Një tërmet i fortë është ndjerë mëngjesin e kësaj të diele në Zagreb të Kroacisë.  Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, EMSC tërmeti ishte me magnitudë 5.3 ballë të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte 7 kilomenta në veri të Zagrebit.

Sipas të dhënave thellësia e tij ishte 10 kilometra. Nuk janë raportuar për të lënduar apo dëme materiale deri tani.