Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Thaçi: Rruga e Kosovës është e pandalshme, do aplikojmë sërish për t'u anëtarësuar në UNESCO

Thaçi:  Rruga e Kosovës është e pandalshme, do aplikojmë sërish për t'u anëtarësuar në UNESCO

Postuar: 09/11/2015 - 18:04

Zv.kryeministri dhe ministri i Jashtëm  Hashim Thaçi në një status në rrjetet sociale deklaron se vetëm për 4  vota nuk u anëtarësuan në UNESCO.
 
Megjithatë, thaçi nënvizon se do të vazhdojnë në rrugën e pandalshme, do të apliojnë sërish në UNESCO apo organizata të tjera.
 
Shkrimi i Hashim Thaçit:
 
Shumica e madhe e shteteve të botës kanë votuar për Kosovën. Fatkeqësisht, për 4 vota nuk fituam shumicën e nevojshme. Për 10 muaj fushatë, si konfidenciale, ashtu edhe të hapur, kemi dhënë maksimumin dhe ç'është me rëndësi edhe qytetarët dhe miqtë e Kosovës dhanë shumë. Rruga e Kosovës është e pandalshme dhe ne do të aplikojmë dhe do të anëtarësohemi edhe në organizata tjera, përfshirë UNESCO-n edhe një herë. Zoti ju bekoftë. Zoti e bekoftë Republikën e Kosovës. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 15:17

Kryeministri Zoran Zaev gjatë qëndrimit të sotëm në fshatin Vollkovë të Komunës së Gjorçe Petrovit u përball me akuza të rënda nga ana e banorëve.
 

Postuar: 05/12/2019 - 15:14

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer tha në Sarajevë se

Postuar: 05/12/2019 - 15:11

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka mbrojtur s

Postuar: 05/12/2019 - 12:16

Ish-prokurori, Agron Matjani është gjetur i vdekur në banesën e tij në Prizren.

Postuar: 04/12/2019 - 15:44

Lidhja Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikatë për media bën të ditur se bisedimet me Ve

Postuar: 04/12/2019 - 15:34

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha të mërkurën se nuk është optimist për arritjen e nj

Postuar: 03/12/2019 - 15:53

Serbia akuzoi sot Prishtinën dhe Tiranën se po ndjekin axhendën e “energjisë së Shqipëris