Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Thaçi bashkëpunëtor i Vuçiç? Kreu i LDK-së jep përgjigjen e prerë

Postuar: 25/05/2019 - 23:47

Kreu i LDK-së Isa Mustafa, ka folur për çështjen Presidentit Thaçi, i cili së fundi është akuzuar se po bashkëpunon me Presidentin serb, Aleksandar Vuçiç.

Përmes një shkrimi në Facebook, Mustafa ka thënë se do të fitonte ndonjë duartrokitje nëse do ta cilësonte presidentin Thaçi si bashkëpunëtor të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.

“Do të fitoja, ndoshta, ndonjë aplauzë nga një numër i njerëzve në Kosovë nëse Presidentin Thaçi e cilësoj si bashkëpunëtor të Vuçiçit dhe si njeri që po e shet Kosovën. Unë nuk e kam njohur si të tillë, prandaj nuk mund t’i them, veçse e do pazari. Nuk jemi në Pazar të plaçkave, por në një moment shumë delikat që po kalon vendi ynë. Kështu që cilësimet nuk janë çështje personale, por ato u adresohen institucioneve që përfaqësojnë individët”, ka thënë Mustafa.

Ndërsa për korrigjimin e kufijve, ka thënë se, Thaçi është duke vepruar në mënyrë të gabuar.

“Presidentit Thaçi ia kam thënë edhe personalisht dhe e ka thënë gati tërë Kosova, publikisht, se diskursi i tij politik për korrigjim të kufijve është i shumë i gabueshëm dhe i papranueshëm. Ai duhet të korrigjohet. Nëse jo do ta ketë veten në qafë, jo të tjerët”, ka shkruar në fund Mustafa.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 14:55

Kandidatja për kryeministre e Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike, Vjosa Osmani ka reaguar për situatën e tërmeteve në Shqipëri. Osmani është solidarizuar me të lënduarit pas tërmeteve të 24 orëve të fundit.

Postuar: 21/09/2019 - 19:47

Gjatë prezantimit të Programit Nacional për Zhvillim dhe Punësim, kandidatja e Lidhjes Demokrat

Postuar: 21/09/2019 - 19:45

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, sot ka qenë për vizitë në fsh

Postuar: 21/09/2019 - 18:56

Ish-presidenti i Jugosllavisë dhe ish-kryeminsitër i Serbisë, Vojislav Kostunica propozoi sot n

Postuar: 21/09/2019 - 15:12

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç tha sot se kërkesa e Përfaqësuesit Special të SHBA për Ball

Postuar: 21/09/2019 - 14:26

Një 32-vjeçar nga Kosova e ka vrarë gruan e tij me një shkop druri në Vienë.

Postuar: 21/09/2019 - 07:32

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç i ka thënë dje hapur opinionit serb se Amerika pret nga vendi i