Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Thirrja e maqedonasve: Shqiptarë të mallkuar, ju presim te qeveria

Thirrja e maqedonasve: Shqiptarë të mallkuar, ju presim te qeveria

Postuar: 11/07/2014 - 09:47

Maqedonasit kanë lajmëruar se do të zhvillojnë një kundër-protestë ditën e premte. Motoja e protestës do të jetë "Shqiptarë të mallkuar, ju presimte qeveria".
 
Protesta e tyre është parashikuar të mbahet në orën 14.00.
 
Sipas maqedonasve, "Maqedonia ka nisur të ngjajë me Palestinën, por Shkupi nuk është Bejrut".
 
Në thirrjen e këtij grupi, deri më tani thirrjen për të dalë nnë kundër-protestë e kanë pranuar gati 600 persona.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2019 - 12:30

Kryeministri në ikje i Kosovës Ramush Haradinaj ka përkujtuar vëllain e tij në ditën e lindjes duke u kthyer 23 vite më parë.

Postuar: 16/11/2019 - 14:56

Dy njohësit e rrethanave në Ballkan, Wolfgang Petrich dhe Edward Joseph, kanë folur për vazhdimin

Postuar: 16/11/2019 - 14:43

Ish-kryeparlamentari i Nismës, Jakup Krasniqi e ka këshilluar Lëvizjen Vetëvendosje të pranojë

Postuar: 16/11/2019 - 11:04

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç është shtruar në spital ditën e djeshme, pas shfaqjes së proble

Postuar: 16/11/2019 - 07:35

Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar dje partinë e Fatmir Limajt, Nisma se po përdor presion ndaj KQZ

Postuar: 15/11/2019 - 22:53

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka ka t

Postuar: 15/11/2019 - 21:15

Një tërmet me intensitet prej 3.9 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur Maqedoninë e Veriut