BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Rajoni

“Thjeshtë po protestojmë”/ Drejtuesi i organizatës serbe në veri i kërkon falje KFOR-it

“Thjeshtë po protestojmë”/ Drejtuesi i organizatës

Aleksander Arsenijevic, drejtues i iniciativës qytetare serbe “Mbijetesa serbe”, nxori një flamur të zi me shenjën e Nike poshtë të cilës shkruhej “thjesht po protestojmë, jo dhunës”. Arsenijevic tha se ky flamur do të jetë simbol i protestës së serbëve; “Nike-vetëm duke protestuar”.

Gjithashtu ai ka mbajtur një fjalim para protestuesve duke dhënë edhe një mesazh për kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai ka thënë që Kurti ose duhet të kthehet në Serbi, ose do të përfundojë në burgjet e Kosovës.

Më tej ai ka shtuar se i kërkojnë falje KFOR-it për ngjarjet e pakëndshme të së hënës dhe tha se i bën thirrje qytetarëve tanë që t’u japin gjithë mbështetjen e tyre sepse është një formacion miqësor që i pengon ata të vijnë në kontakt me policinë e Kosovës

“Sot me këtë performancë dua t’i dërgoj një mesazh zotit Kurti, i cili dje na quajti “turmë fashiste” “që duhet të kthehet në Serbi ose të përfundojë në burgjet e Kosovës”. Qytetarët me maska janë qytetarë të cilët kanë frikë nga ndjekja e padrejtë nga autoritetet e Kosovës. Dhe këtë delegjitimim të protestës sonë duam ta tallim me këtë flamur.

Ftoj të gjithë përfaqësuesit ndërkombëtarë që të vijnë në këto tri komuna për t’i parë këta njerëz, për të biseduar me ta, ata janë të dëshpëruar, këto janë nënat, baballarët, vëllezërit dhe motrat tona që duan të jetojnë të qetë dhe me dinjitet të vetëm dhe jo vuajnë nënshtrimin dhe poshtërimin. Të parët tanë kanë jetuar këtu me shekuj dhe gjyshi im, jo ??gjyshi i zotit Kurti, ka shëtitur në këto rrugë.

Në të njëjtën kohë, ai e quan fashist dhe turmë njeriun që e ndërtoi karrierën e tij politike mbi dhunën dhe gazin lotsjellës kundër institucioneve dhe komunitetit ndërkombëtar. Po ashtu zoti Kurti thotë se si dëshiron të “mbrohet” dhe si dëshiron të flasë me ne. Ne i kërkojmë atij që të mos flasë me ne përmes tubave dhe skopeve të gjata, gjë që ka mbi një vit që vazhdon.

Gjithashtu na vjen keq që zhgënjimi civil përfundimisht u përhap te KFOR-i, i cili është një forcë që duhet të jetë aleati ynë. Me këtë rast, i kërkojmë falje KFOR-it për ngjarjet e pakëndshme të së hënës dhe u bëjmë thirrje qytetarëve tanë që t’u japin gjithë mbështetjen e tyre sepse është një formacion miqësor që i pengon ata të vijnë në kontakt me policinë e Kosovës”.

Në deklaratën e tij ai ka ngritur pretendimin se Kurti po përdor standarde  të  dyfishta, pasi sipas tij edhe në jug po protestohet dhe ka thirrje kundër serbëve, por atje nuk po përdoret as gaz lotsjellës e asgjë.

Më të lexuarat