BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Rajoni

Tmerr në Greqi/ Identifikohet pas një viti trupi i groposur i shqiptarit që kishte dalë me leje nga burgu

Tmerr në Greqi/ Identifikohet pas një viti trupi i groposur i

Është gjendur dhe identifikuar pas një viti kufoma e një personi të groposur në Mouriki, Viota në shtator të vitit 2022.

Sipas analizave të AND-së rezulton se trupi i përket 46- vjeçarit Ilir Rrasa, i arratisur nga burgu.

Shtetasi me origjinë nga Elbasani, ishte dënuar me 15 vite e 2 muaj burg, si dhe 30 mijë euro gjobë për trafikim narkotikësh.

Mësohet se trupi i pajetë është gjetur i groposur në një tokë, teksa punonjësit e kanalizimeve po punonin për hapjen e një tubacioni nëntokësor pranë fshatit Mouriki në Thiva.

Gjatë kontrollit të imtësishëm në xhepin e viktimës u gjet një kartë identiteti me kombësi shqiptare, ku më pas është konstatuar se ishte i arratisuri nga burgu i Patrës.

Tmerr në Greqi/ Identifikohet pas një viti trupi i groposur i
Ilir Rasa, personi i identifikuar

Autoritetet policore i morën vëllain e tij në Athinë material biologjik, i cili u identifikua me atë të viktimës. Policia e Thivës vijon hetimet për identifikimin e autorëve që e varrosën në vendngjarje dhe nëse është apo jo vepër penale.