BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Rajoni

Tmerri në Janinë/ Publikohen pamje nga banesa ku nipi mbante prej 3 muajsh 69-vjeçaren e pajetë për t’i marrë pensionin

Tmerri në Janinë/ Publikohen pamje nga banesa ku nipi mbante prej 3

Mediat greke kanë publikuar pamje nga banesa ku u gjet e pajetë një e moshuar që mbahej e fshehur nga nipi i saj 55-vjeçar. Bëhet fjalë për ngjarjen e rëndë që tronditi Janinën mëngjesin e djeshëm, pasi policia gjeti trupin e pajetë të 69-vjeçares, e cila po dekompozohej branda bagazhit të një makine, të cilin 55-vjeçari e kishte mbyllur me ngjitës me qëllim që të pengonte daljen e aromës së rëndë nga dekompozimi i trupit. Dyshimet e para erdhën pas shqetësimeve të shprehura nga banorët e zonës, të cilët thanë se nuk e kishin parë të moshuarën prej muajsh. Viktima sipas policisë ka vdekur 2-3 muaj më pare. Nipi i saj u arrestua, pasi akuzohet se ka futur trupin e të moshuarës në bagazhin e makinës duke mos raportuar për vdekjen e saj, me qëllim për t’i marrë pensionin.

Tmerri në Janinë/ Publikohen pamje nga banesa ku nipi mbante prej 3