BREAKING NEWS

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet një person në makinë

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet
x

Rajoni

Toka nuk gjen qetësi/ Një tjetër tërmet i fortë godet Greqinë, instituti gjeo-dinamik jep detaje

Toka nuk gjen qetësi/ Një tjetër tërmet i fortë godet

Greqia tronditet nga një tjetër tërmet. Sipas Institutit Gjeo-dinamik në Greqi epiqendra e tërmetit me mgnitudë 5.2 ballë të shkallës rihter ishte 16 kilometra në perëndim të Tilos me një thellësi 10 km.

Tërmeti preku ishujt Kos dhe Nisyros. Gjithashtu, dy lëkundje të tjera me madhësi 3.4 dhe 3.3 Righter u regjistruan në të njëjtën zonë.

Një tronditje sizmike me madhësi 3.6 Righter u regjistrua në ishullin Kos 6 minuta pas tërmetit me madhësi 5.2 ballë.