BREAKING NEWS

Reagon Ambasada e Francës me ‘notë proteste’ MJP për deklaratat e forta të kryeministrit: Rama po sulmon vendet mike dhe aleate, Bashkimi Evropian është donatori më i madh në Shqipëri

Reagon Ambasada e Francës me ‘notë proteste’ MJP për
x

Rajoni

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë shkund Greqinë në orët e para të mëngjesit, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë shkund Greqinë në

Një tërmet i madhësisë 4.2 i shkallës rihter tronditi në orët e para të mëngjesit të sotëm Greqinë.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 02:39 minuta në  veriperëndim të Aegio.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës tërmeti kishte një thellësi prej 9.7 km, ndërsa epiqendra ishte 16 km në veriperëndim të Aigios dhe është ndjerë në zonat e Akaisë dhe Etoloakarnanisë.

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë shkund Greqinë në