BREAKING NEWS

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim, përfaqësuesit e Këshillit Politik bëjnë një tjetër lëvizje

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim,
x

Rajoni

Toka s’po gjen qetësi, tjetër tërmet ‘shkund’ Greqinë

Toka s’po gjen qetësi, tjetër tërmet ‘shkund’

Një tërmet me madhësi 4 shkallën Rihter ka goditur pasditen e sotme brigjet e Kos në Greqi.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti kishte epiqendrën e tij 25 km në perëndim-jug-perëndim të Nisyros dhe kishte një thellësi të madhe fokale prej 122.9 km.

Asnjë dëm nuk është raportuar nga tërmeti deri më tani.