BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Rajoni

Tragjedi në Greqi! Mbytet anija me emigrantë, mes viktimave edhe fëmijë

Tragjedi në Greqi! Mbytet anija me emigrantë, mes viktimave edhe

Frika më e keqe e autoriteteve u konfirmua, pasi tre fëmijë dhe një grua kanë vdekur nga rrënojat e Leros.

Sipas informacioneve të KED Leros, fëmijët që humbin jetë ishin dy djem 5-vjeçar, një vajzë 4-vjeçare, mes tyre dhe një vajzë rreth moshës 17-20 vjeç.

Në të njëjtën kohë, gjendja e një fëmije tjetër, i cili është dërguar në spitalin e Rodosit, është kritike. Të gjithë emigrantët ishin me origjinë afrikane.

Më herët janë bërë përpjekje mbinjerëzore për të shpëtuar emigrantët e gjetur në det. Sipas informacioneve të protothema.gr, mes të shpëtuarve ka foshnje, foshnje, gra dhe persona me probleme në lëvizje.

Në total, 41 persona janë shpëtuar. Operacionet përfunduan pas mesditës, ku varkat lundruese u tërhoqën herët në pension dhe super puma pasdite, pasi kushtet atmosferike ishin të vështira, me erëra deri në 11 beaufort. Sipas informacioneve nuk ka persona të zhdukur, pasi të gjithë emigrantët kanë identifikuar personat e tyre. 

Më të lexuarat