BREAKING NEWS

Deputetët e PS i përgjigjen Metës dhe kërkojnë hetim nga SPAK për presidentin, i kujtojnë bllokun 700 mijë euro dhe reformën në drejtësi

Deputetët e PS i përgjigjen Metës dhe kërkojnë hetim
x

Rajoni

Tragjedi në malin e Olimpit, dy mjekët humbin jetën nga orteku i dëborës

Tragjedi në malin e Olimpit, dy mjekët humbin jetën nga orteku i

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malin e Olimpit në Greqi. Sipas mediave greke tre alpinistë u goditën nga një ortek pasditen e sotme në zonën e Xerolaki, në malin Olimp. Dy prej tyre humbën jetën ndërsa tjetrin arritur të dalë nga orteku i dëborës. Ai kërkoi ndihmë përmes radios.

Brigada e zjarrfikësve mbërriti në vendngjarje duke nxjerrë trupat e pajetë të dy alipinistëve 47 dhe 52 vjeç. Ndërkohë alpinisti i tretë tashmë po pret forcat e shpëtimit.

Sipas burimeve të medias greke, dy viktimat ishin mjekë nga Larisa të cilët punonin në Shërbimin Shëndetësor Kombëtar ndërkohë që ishin transferuar në spitalin e Larisës.