BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren Sali Berishës më 22 mars 1992, puçi që bënë me ndihmën e Ramiz Alisë dhe roli sekret i CIA që tronditi politikën

Muharrem Xhafa rrëfen pazaret e fshehta: Ja si Fatos Nano ia dha fitoren
x
BREAKING NEWS

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e udhëheqë PD-në në zgjedhjet e 14 majit. Publikohet DOKUMENTI

Kaq ishte 'lufta'! KAS merr vendimin përfundimtar: Ja kush do e
x
BREAKING NEWS

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun

Gërdeci/ Gjykata e Posaçme jep vendimin për Fatmir Mediun
x
BREAKING NEWS

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe avokatëve

Nis seanca për Fatmir Mediun. Zbardhen kërkesat e SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm ‘maja e ajsbergut’, Meta-Berisha fshehin miliona euro pasuri të pajustifikuara nëpër botë, ja pronat e tyre sekrete në Shqipëri që pritet të sekuestrohen

Frrok Çupi: Aferat e Kryemadhit me oligarkët rusë vetëm
x
BREAKING NEWS

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia bën rekurs në Gjykatën e Lartë, ja saga 24-vjeçare e përplasjeve të tij me Berishën dhe tentativa për ta eliminuar në 2019 kur do padiste ish-kryeministrin 

U dënua me 21 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit, Izet Haxhia
x
BREAKING NEWS

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor burrë’, zbërthehen prapaskenat e shitjes së drogës në Tiranë! Si ‘cjapi te kasapi’ te i infiltruari i policisë (BISEDA)

‘Mall Holande mo lale, s’mbaj gjo të keqe unë mor
x
BREAKING NEWS

“Izet Haxhia të shpallet...”/ Bëri rekurs në Gjykatën e Lartë, avokati Idajet Beqiri trondit me deklaratën dhe zbardh detajet e forta: Sali Berisha nxori në pritë Azem Hajdarin

“Izet Haxhia të shpallet...”/ Bëri rekurs në
x

Rajoni

Trazirat në Kosovë/ Avokati nxjerr 'sekretet' Rusi-Serbi: Kemi nevojë për BE-në që të largojmë ndikimin rus

Trazirat në Kosovë/ Avokati nxjerr 'sekretet' Rusi-Serbi:

Në intervistën që dha për emisionin “Ballkan Update” me gazetaren Linda Karadaku, avokati serb Çedomir Stojkoviç komentoi gjithashtu padinë që kanë ndërmarrë për largimin e grupit Wagner nga Serbia. Sipas tij, Serbia është në një pushtim hibrid rus, gjë që ka shkaktuar trazira në Kosovë.

Sipas avokatit në konfliktin e fundit të ndodhur në veri të Kosovës kishte gisht grupi Wagner pas të cilit qëndron Rusia. Ai gjithashtu theksoi se Serbia ka nevojë për ndihmën e BE-së për të shkëputur ndikimin rus pasi vetëm në këtë mënyrë mund të arrihet paqe në Ballkan.

“Kam deklaruar për një kohë të gjatë që Serbia është në një pushtim hibrid rus. Ne nuk jemi një vend i lirë, por nën udhëheqjen hibride të Rusisë dhe konfliktet që ndodhën në Kosovë ishte përfshirja e ëagner. Gjithë kjo situatë e tmerrshme ka ndodhur për shkak të pushtimit dhe ndikimit rus në Serbi.

Kur prokuroria në Beograd ndalon çdo hetim ndaj Wagner, jemi të sigurt se diçka po ndodh pas kuintave dhe kam zbuluar se ai prokuror është kreu i inteligjencës së Serbisë dhe nën kontroll të forcave të inteligjencës ruse.

Kemi nevojë për ndihmë që të zhvillojmë një lëvizje nga BE dhe të luftojmë dhe të largojmë ndikimin rus brenda Serbisë dhe kjo do të na ndihmonte të kishim paqe në Ballkan.”, tha avokati serb.

Më të lexuarat