BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Rajoni

Tronditet sërish Kreta nga një tërmet i fortë, ku ishte epiqendra

Tronditet sërish Kreta nga një tërmet i fortë, ku ishte

Një tërmet me magnitudë 3.6 ka lëkundur sërish Kretën mbrëmjen e sotme.

Epiqendra ka qenë pikërisht në Arkalochori aty ku rreth një javë një tërmet shkaktoi një viktimë dhe dëme të mëdha materiale.

Tërmeti është regjistruar rreth orës 21:32 të mbrëmjes së sotme.

Thellësia ka qenë 11.3 km, ndërsa konsiderohet si pasgoditje e tërmetit të pak ditëve më parë.