BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Rajoni

Tronditet sërish Greqia/ Ekzekutohet çifti i bashkëshortëve, pas krimit autori bën veprimin e rëndë (VIDEO)

Tronditet sërish Greqia/ Ekzekutohet çifti i

Një krim i trefishtë ka tronditur paraditen e sotme Greqinë. Në ishullin e Korfuzit një person ka qëlluar dhe ka vrarë një çift, të cilët ishin fqinjët e tij, pranë një hoteli në zonën e Dassia.

Sipas mediave greke, pak pas orës 11.30, autori vrau për vdekje çiftin me armë gjahu, dhe më pas ka qëlluar dhe veten. Raportohet se kishte mosmarrëveshje mbi pasuritë e paluajtshme midis tyre.

Sipas të njëjtit informacion, burri ishte një shtetas grek dhe gruaja e tij ishte me origjinë nga Franca ose Belgjika. Çifti jetonte në ishull, por shpesh udhëtonte jashtë vendit.

Pas krimit, autori i krimit e shkatërroi shtëpinë e tij dhe më pas u vetëvra. Policia e gjeti atë të vdekur pas bastisjes në shtëpinë e tij.