Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tsipras: Shpresoj që BE ta kuptojë gabimin historik

Postuar: 22/10/2019 - 15:02

“E paarsyeshme është ajo që e bëri Bashkimi Evropian dhe shpresoj se së shpejti do ta kuptojnë këtë gabim historik”.
 
Këtë e ka deklaruar kryetari SYRIZA-s dhe ish-kryeministri grek Alexis Tsipras, në një intervistë për “KritTV”, ku ka folur për perspektivën e Maqedonisë së Veriut dhe Marrëveshjen e Prespës.
 
Tsipras tha se kryeministri aktual grek Kiriakos Mitsotakis, i cili e kundërshtonte Marrëveshjen e Prespës, “do të lutet që pas zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut, të mos vijnë në pushtet ata që mendojnë si ai”.
 
Sipas Tsipras, zgjidhja e arritur përmes Marrëveshjes së Prespës, në mes dy vendeve nuk mund lehtë të prishet.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 23:30

Një nga figurat kryesore të LDK-së, Vjosa Osmani, tha se do të bindë kryeministrin Edi Rama që të heqë dorë nga ideja e Shengenit ballkanik.

Postuar: 13/11/2019 - 22:31

xVjosa Osmani ka folur për postin e saj që do ta ketë pas formimit të qeverisë mes LDK-së dhe VV&

Postuar: 13/11/2019 - 19:00

Manovrat e përbashkëta anti-ajrore mes Rusisë e Serbisë do të jenë një event i përvitshëm, tha

Postuar: 13/11/2019 - 15:08

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa reagoi sot pas komentete të kreut të Vet

Postuar: 13/11/2019 - 15:01

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, deklaroi sot se vetëm një zgjidhje kompromisi e arri

Postuar: 13/11/2019 - 14:58

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se bisedimet me Lidhjen Demokratike të

Postuar: 13/11/2019 - 14:42

Presim negociatat për anëtarësim në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë të hapen në muajin