BREAKING NEWS

Rritja e frikshme e përhapjes së koronavirusit në 24 orët e fundit, ministrja Manastriliu mbledh Komitetin Teknik dhe komunikon vendimin e rëndësishëm për në 1 qershor

Rritja e frikshme e përhapjes së koronavirusit në 24 orët e
x

Rajoni

Tsipras: Shpresoj që BE ta kuptojë gabimin historik

Tsipras: Shpresoj që BE ta kuptojë gabimin historik
“E paarsyeshme është ajo që e bëri Bashkimi Evropian dhe shpresoj se së shpejti do ta kuptojnë këtë gabim historik”.
 
Këtë e ka deklaruar kryetari SYRIZA-s dhe ish-kryeministri grek Alexis Tsipras, në një intervistë për “KritTV”, ku ka folur për perspektivën e Maqedonisë së Veriut dhe Marrëveshjen e Prespës.
 
Tsipras tha se kryeministri aktual grek Kiriakos Mitsotakis, i cili e kundërshtonte Marrëveshjen e Prespës, “do të lutet që pas zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut, të mos vijnë në pushtet ata që mendojnë si ai”.
 
Sipas Tsipras, zgjidhja e arritur përmes Marrëveshjes së Prespës, në mes dy vendeve nuk mund lehtë të prishet.