Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Turi ballkanik i kancelares gjermane, Rrustem Mustafa uron Merkelin dhe bën "përkthyesin" për Ramën (FOTO-LAJM)

Turi ballkanik i kancelares gjermane, Rrustem Mustafa uron Merkelin dhe bën "përkthyesin" për Ramën (FOTO-LAJM)

Postuar: 08/07/2015 - 11:28

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa, ka bërë përkthyesin në Facebook, duke thënë se kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i ka uruar mirëseardhje në gjuhën gjermane kancerales Angela Merkel.
 
Në një postim në Facebook, ai shkruan se sa herë që në Gadishullin Ballkani lëvizin forcat perëndimore shqiptarët janë ndjerë të sigurt.
 
Postimi i plotë:
 
Rama uron në gjermanisht Merkel-in: Willkommen in Albanien.
 
Sa herë në Gadishullin ILIRIK (ballkanik), kanë lëvizur forcat perëndimore, qofshin ato politike, ekonomike apo ushtarake Shqiptarët janë ndier të sigurtë.
Mirëardhësh Zonja Merkel.
Shqiptarët ndihen mirë..!!
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 19:51

Autoritetin Kosovar të Konkurrencës tha sot  se pas hetimeve u zbulua se kishte pasur marrëveshje në mes të kompanive te karburanteve  për ta kurdisur çmimin.
 

Postuar: 21/11/2019 - 15:16

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), është duke vazhduar rinumërimi i 1407 vendvotimev

Postuar: 21/11/2019 - 15:14

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), ka ndodhur sot një përleshje mes vëzhguesve të Ni

Postuar: 21/11/2019 - 15:05

Një videoxhirim i ri promovues i NATO-s, i publikuar ditë më parë ne rrjetin YouTube flet për m

Postuar: 21/11/2019 - 14:59

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka thënë dje se në zgjedhjet e ardhshme në Maq

Postuar: 21/11/2019 - 10:46

Serbia është tronditur së fundmi nga një ngjarje e rëndë e ndodhur në Gjykatën Speciale në Beogra

Postuar: 20/11/2019 - 18:38

“Në rast se ti me Këshillin e keni lëshuar Katicën, ta dish se do tju shkund nga brekët gji