BREAKING NEWS

Publikohet përgjimi ‘bombë’ për Zora Zaev-in, zbulohen prapaskenat dhe lidhjet e tij të fshehta: Në koordinim të ngushtë me.. (AUDIO)

Publikohet përgjimi ‘bombë’ për Zora Zaev-in,
x

Rajoni

“Turp t’ju vijë”/ Duke goditur tavolinën me dorë, politikani i njohur shqiptar shpërthen në akuzat e rënda: Po na përçajnë (VIDEO)

“Turp t’ju vijë”/ Duke goditur tavolinën me

Politikani shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, në një intervistë të dhënë për TV21, i mbush me mllef dhe plote nerva ka shpërthyer në akuza të fortë.

Teksa i ra disa herë me dorë tavolinës ai u shpreh se partitë politike shqiptare i kanë përçarë shqiptarët në vend që t’i bashkojnë.

“Le të mbledhin mendtë dhe të organizohen t’i bashkojnë shqiptarët dhe jo t’i përçajnë shqiptarët. I kanë bë pikë e pesë shqiptarët. Turp më vjen të shkoj nëpër takime, nga gjashtë delegacione shqiptare janë atje. I kemi thënë vetes shqiptarë me shkollë me universitet, çfarë universitetet kemi ne, çfarë shkolle kemi ne, turp i botës është kjo, gjashtë delegacione shqiptare, dy maqedonase.

Me horra nuk ulem, me horra jo. Vjen BESA me gjashtë veta brenda vetes se nuk i besojnë njëri tjetrit, Sela me tre a katër, Thaçi me dy a tre, Ahmeti me dy a tre, Ostreni me dy a tre, kjo është turp. Dhe po më flisni këtu se unë i kam ofenduar ata. Gjema shembullin më të vogël dhe unë do të tërhiqen nuk do t’i nënçmoj shqiptarët”, është shprehur me nervozizëm Ahmeti.