BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Rajoni

Turqia i jep mesazhin e fortë Athinës: Mos u përfshini në “aventura” në emër të të tjerëve, në të kundërt do të ketë pasoja!

Turqia i jep mesazhin e fortë Athinës: Mos u përfshini në

Turqia ka paralajmëruar Athinën zyrtare që të mos përfshihet në aventura në emër të të tjerëve dhe të ndalë provokimet sepse sipas kryediplomatit Çavusoglu,në të kundërt do të ketë pasoja.

“Ndërsa ne po përpiqemi të respektojmë të drejtat tona të fqinjësisë në të dy anët e detit Egje, Greqia vazhdon me provokimet. Nëse ata fillojnë një aventurë në emër të të tjerëve, do të vuajnë pasojat edhe sot si në të kaluarën”, është shprehur ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu.

Ai theksoi në një deklaratë për medie, se siguria e vendit te tij është në “duart e sigurta të ushtrisë heroike, industrisë së mbrojtjes dhe satelitëve të dërguar në hapësirë”.

Duke folur për rolin ndërmjetësues të vendit të tij, ministrri turk tha se Turqia kërkon zgjidhje për krizat nga Ballkani në Lindjen e Mesme, nga Kaukazi në Azinë Qendrore dhe nga Afrika në Amerikën Latine.

Tensionet mes dy anëve të detit Egje janë përshkallëzuar në muajt e fundit. Kujtojmw se gjatë fundjavës, presidenti turk Recep Tayip Erdogan ashpërsoi retorikën e tij kundër Greqisë,  ku përdori shprehjen “mund të vijmë befas një natë ”, duke iu referuar tekstit të një kënge të vitit 1974 që i referohet pushtimit turk në Qipro.