BREAKING NEWS

Surpriza ‘të pakëndshme’ 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë jep detajet sa raste të reja janë shënuar me COVID

Surpriza ‘të pakëndshme’ 24 orët e fundit, Ministria
x

Rajoni

U dyshua për Covid-19, por mjekët i japin lajmin e papritur presidentit: Nuk je prekur nga koronavirusi, por...

U dyshua për Covid-19, por mjekët i japin lajmin e papritur

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanovi?, po trajtohet për pneumoni pas këshillës së mjekut i cili e ka vizituar së fundmi.

Mësohet se kreu i shtetit malazes i është nënshtruar disa testeve pas dyshimeve për Covid-19, në të cilat ka rezultuar negativ.

Lajmi është konfirmuar nga kabineti i Presidentit të Malit të Zi.

“Testet e deritanishme, përfshirë edhe ditët e sotme, kanë treguar se është negativ për covid 19”, thuhet në njoftim.

“Të gjithë parametrat jetësorë të Gjukanoviç janë të qëndrueshëm dhe ai kryen detyrat presidenciale pa pengesa”, vijon njoftimi.