Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U gjet e vdekur në rrethana të dyshimta, motra e regjizores shqiptare bën dedikimin prekës: Me pikëllim dhe zemër të thyer...!

Postuar: 14/11/2019 - 08:56

Ditën e sotme, do t’i jepet lamtumira e fundit regjisores së njohur Arzana Kraja, e cila u nda nga jeta dje.Motra e të ndjerës, Gresa Kraja ka bërë të ditur se varrimi i regjisores do të bëhet në ora 14:00, në varrezat e Dragodanit në Prishtinë.

“Me pikëllim dhe zemër të thyer ju njoftojmë për ndarjen nga jeta të vajzës dhe motrës sonë të dashur Arzana Kraja. Varrimi i saj bëhet të enjten te varrezat e Dragodanit në Prishtinë në orën 14:00. Dyert e familjes do të jenë të hapura në lagjen Ulpiana D9, pranë klinikës “Fati im”, ka shkruar Kraja në Facebook.

Trupi i saj i pajete eshte gjetur në lagjen “Kalabria” në Prishtinë. Policia e Kosovës ka dhënë njoftimin për gjetjen e trupit të pajetë, ndërkohë Qendra Kinematografike e Kosovës ka konfirmuar se bëhet fjalë për Arzana Krajën.

Në vendin e ngjarjes tashmë ka dalë edhe Prokuroria e cila ka konstatuar se ka vdekur një grua.

Për Gazetën Express zyrtarë nga Prokuroria kanë treguar se rasti po cilësohet si vdekje e dyshimtë, ndërkohë me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar për obduksion.

“Prokuroria ka dalë në vend të ngjarjes, është konstatuar se ka vdekur një grua. Po cilësohet si rast i dyshimtë, trupi është dërguar për obduksion me urdhër të prokurorit”, ka thënë Prokuroria.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 09:06

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski tha se Maqedonia e Veriut do të mund të bëhet anëtare e plotfuqishme e Aleancës veri atlantike në tre muajt e parë të vitit 2020.

Postuar: 12/12/2019 - 07:18

Ambasadorja e re e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel ka ftohur ashpër dje shpresat e popul

Postuar: 11/12/2019 - 19:58

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se javën e ardhshme LSDM do të vendos se kush prej 3 janar

Postuar: 11/12/2019 - 19:56

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka paralajmëruar fillimin e bisedimeve me të gj

Postuar: 11/12/2019 - 19:52

Mundësia procedurale për inicimin e ndryshimeve në ligjin për përdorimin e gjuhëve ekziston por

Postuar: 11/12/2019 - 18:29

Ambasadorja e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel në një intervistë Express, ka folur për çë

Postuar: 11/12/2019 - 18:29

Pa një marrëveshje ka përfunduar takimi i sotem dy liderëve, atij të LDK dhe VV për koalicionin