Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U gjet i vdekur, zbulohet porosia për familjarët dhe video-mesazhi që kishte lënë 24-vjeçari shqiptar në telefon

Postuar: 23/10/2019 - 08:55

Ende janë të paqarta rrethanat se si ndërroi jetë 24-vjeçari nga komuna e Lipjanit, Shqipdon Aliu. Mësohet se para se të vdiste ai kishte regjistruar një video në telefonin e tij, por ende nuk dihet përmbajtja e saj. Sipas kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ameti, i ftuar në Pressing në T7, trupi i 24-vjeçarit është gjetur pranë një gurthyesi në fshatin Gadimë.

“Ai ka lënë një video në telefon për arsye të aktit që ka bërë, më tutje nuk dimë diçka por bëhet fjalë për një akt të kryer”, është shprehur Ahmeti. Më tej ai shprehet se kjo që ka ndodhur është një fatkeqësi dhe ngushëllon familjen për humbjen e djalit të tyre.

Video-mesazhi i lënë nga Shqipdoni është transmetuar më herët nga mediat në Kosovë, dhe mësohet se gjatë kontrollit që iu bë telefonit, personi që gjeti trupin kishte lexuar disa porosi që i ndjeri kishte lënë para vdekjes.

 Po ashtu, mesazhi tjetër që kishte lënë Shqipdoni ishte një porosi për familjen e tij të ngushtë. Trupi i ndjerë i Shqipdonit i është kthyer familjes pasi i është bërë ekzaminimi mjeko-ligjor.

Shqipdon Aliu, ishte shpallur i zhdukur pak ditë më parë dhe ai u gjet pa shenja në fshatin Gadime e Ulët të Komunës së Lipajnit. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, për këtë rast u shpreh se trupi është gjetur rreth orës 21:30 gjatë natës së sotme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 20:04

E ngarkuara me punë në ambasadën amerikane në Mal të Zi, Judy Kuo, tha se tri media që veprojnë në tregun malazez, janë burime manipulimi, dezinformimi dhe të lidhura me qeverinë ruse.

Postuar: 19/11/2019 - 16:35

Mediat maqedonase kanë raportuar se ish-prokurorja Speciale Katica Janeva ka dalë nga burgu i Shu

Postuar: 19/11/2019 - 15:08

Zëvendësndihmësi i sekretarit të përgjithshëm të NATO-s për çështje politike dhe të sigurisë, J

Postuar: 19/11/2019 - 15:05

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media ka thene se ësh

Postuar: 19/11/2019 - 13:58

Disa çokollata që ndodhen në raftet e marketeve në Serbi, po trajtohen si provokim i madh ndaj qy

Postuar: 19/11/2019 - 10:50

Një tërmet me magnitudës 3.9.ballë ka rënë mëngjesin e sotëm në Bosnjë-Hercegovinë.

Postuar: 19/11/2019 - 07:28

Kongresmeni amerikan Eliot Engel, i përfshirë prej kohësh me çështjet e Kosovës dhe të Ballkanit,