BREAKING NEWS

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i bllokon fondet me vendim të prerë (Përplasja mes organizatës dhe Kongresit)

Gjykata Supreme i jep ‘goditjen’ e rëndë George Sorosit, i
x

Rajoni

U martua me vajzën 50 vjet më të re për Ramazan, Kryemyftiut të Maqedonisë së Veriut i ndodh ajo çfarë nuk e priste

U martua me vajzën 50 vjet më të re për Ramazan, Kryemyftiut

Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut, ka shkarkuar nga detyra kreun aktual Sulejman Rexhepin. Në vendin e tij u caktua Shaqir Fetahu, kryetari i Mftinisë së Gostivarit.

Sipas “Lajmi.net”, ky i fundit e lexoi vendimin pas mbledhjes në myftininë e Gostivarit. Sulejman Rexhepi drejtonte prej 15 vitesh Bashkësinë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut. Gjithashtu janë bërë disa herë përpjekje për ta larguar nga ky post.

Në ditën e Ramazanit, ai u martua me një vajzë 50 vjet më të re se ai. Kryetari i BFI-së është kurorëzuar për herë të dytë, katër vite pasi ndërroi jetë bashkëshortja e tij e parë.