Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“U ndave nga ne padrejtësisht”, kryeministri shqiptar nxjerr foton e vëllait dhe bën dedikimin e ndjerë

Postuar: 15/04/2019 - 10:39

Shumë vite më parë ai humbi jetën në luftë, por vëllai i tij e kujton gjithmonë.

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka publikuar foton e vëllait në Facebook, ndërsa shpreh dhimbjen për ndarjen e tij nga jeta.

"Shumë i ri u përballe me luftën dhe plagët e shumta që sjell ajo. Edhe pse dole triumfues nga lufta, u ndave nga ne padrejtësisht në liri.

Përjetësisht,

Ramushi", shkruan Haradinaj.

Humbja e vëllait teksa ishin të dy pjesë e UÇK-së ka lënë një dhimbje të madhe për kryeministrin. Pak ditë më parë Haradinaj ishte edhe në vendin ku u vra, vëllai i tij Luani nga forcat serbe.

Ndërkaq, sot në Kosovë përkujtohet Eksodi 99 për Mitrovicën.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 23:39

Autoritetet maqedonase po përgatiten për të pritur papa Françeskun i cili do të shkojë në Shkup më 7 maj.

Postuar: 24/04/2019 - 18:11

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me familjarët e

Postuar: 24/04/2019 - 16:57

Ish ministri i Shëndetësisë së Kosovës është dënuar me 2 vjet e gjashtë muaj burg.

Postuar: 24/04/2019 - 15:38

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tha sot për problemet në zgjedhjen e kreut të B

Postuar: 24/04/2019 - 15:27

Lëvizja Vetëvendosje para protestës së paralajmëruar për ditën e premte para Prokurorisë së Sht

Postuar: 24/04/2019 - 15:20

Të gjithë e konsumojmë një kafe në ditë, ndoshta edhe dy apo tri, por ky rast që do iu tregojmë n

Postuar: 24/04/2019 - 15:12

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se zgjedhjet që do të mbahen në veri të