Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U tha se do jetë ministër i Jashtëm në qeverinë e Albin Kurtit, vjen reagimi i parë nga pronari i grupit të njohur mediatik

Postuar: 11/11/2019 - 20:59

 Ditët e fundit janë shtuar zërat që Veton Surroi mund të bëhet pjesë e kabinetit të ri të Albin Kurtit, në pocionin e Ministrit të Jashtëm.

Por i ftuar në Ora News, politikani kosovar thotë se gjithça "ka qenë spekulim mediatik".

I pyetur se cila do të jetë përgjigjia e tij nëse merr zyrtarisht një ftesë të tillë, ai tha.

"Nuk dua të bëhem pjesë e spekulimeve."

Dy ditë më pare gazeta Express tha se nëpërmjet burimeve të saj brenda selisë së Vetëvendosjes ka mësuar se po bëhen përpjekje që ish kreu i partisë ORA dhe pronari i grupit mediatik KOHA, Veton Surroi, mund të bëhet shefi i diplomacisë kosovare.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 13:25

Biznesmeni Jordan Kamçev i cili është protagonist i rastit “Reket” sot në dëshminë e tij në gjykatë ka folur lidhur me përfshirjen e ish-kryeprokurores speciale Katica Janeva në përfitimin e parave permës

Postuar: 06/12/2019 - 09:35

Një 14-vjeçare nga Peja ishte martuar me një djalë 23-vjeçar nga Rogova e Gjakovës.

Postuar: 06/12/2019 - 07:24

Kosova dhe Serbia kanë shkëmbyer dje sulme të ashpra verbale që mund të dëmtojnë procesin e bllok

Postuar: 05/12/2019 - 19:54

Parlamenti i Bosnje dhe Hercegovinës, zgjodhi sot kryeministrin e ri të vendit.

Postuar: 05/12/2019 - 18:34

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka dënuar ashpër sot komentet e krerëve të qe

Postuar: 05/12/2019 - 18:15

Në një lëvizje që pritet të vështirësojë më shumë arritjen e kompromisit mes Kosovës dhe Serbis

Postuar: 05/12/2019 - 15:37

Një ish-ministër serb i qeverisë së Kosovës është dënuar me dy vite burg për mohimin e krimeve