BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x

Rajoni

Udhëheqja ushtarake e NATO-s diskuton për Kosovën në Bruksel, zbardhet fokusi i aleancës

Udhëheqja ushtarake e NATO-s diskuton për Kosovën në

Për dy ditë radhazi, Komiteti Ushtarak i NATO-s, të cilit i janë bashkuar edhe Finlanda e Suedia si të ftuar, janë takuar në formatin e Shefave të Mbrojtjes në Bruksel. Në ditën e dytë të takimit, që ishte sot, pwrpos tw tjerave u diskutua edhe për Kosovën.
Siç bëhet e ditur në një komunikatë për media të publikuar në faqen zyrtare të NATO-s, dita e dytë e takimit filloi me diskutim për misionin e KFOR-it në Kosovë.

“Shefat e Mbrojtjes e filluan ditën e dytë me një takim për misionin e Forcave në Kosovë, ku iu bashkuan partnerët e tyre operativ Armenia, Austria, Finlanda, Irlanda, Moldavia, Suedia, Zvicra dhe Ukraina.” – thuhet në njoftim.

Në fund të pjesës tjetër ku flitet për Kosovën, thuhet se shefat e Mbrojtjes riafirmuan përkushtimin e tyre ndaj misionit të KFOR-it, i cili është të promovojë një mjedis të sigurt dhe të qëndrueshëm dhe të garantojë lirinë e lëvizjes për të mirën e të gjitha komuniteteve në Kosovë.

Vlen të theksohet se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, që nga fillimi i këtij viti tri herë ka përmendur nevojën e rritjes së trupave të NATO-s në vend.

Megjithatë, në komunikatë nuk përmendet diku një gjë e tillë.

Më të lexuarat