BREAKING NEWS

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn

I akuzuar për korrupsion, Gjykata merr vendimin për Arlind Gjokutajn
x
BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x

Rajoni

Uji merr me vete dy persona, po vendosin thasë për t'a penguar mos të futej në shtëpi (Video)

Uji merr me vete dy persona, po vendosin thasë për t'a penguar

Shtatë komuna në Serbinë juglindore janë vënë në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të motit të keq.

Reshjet e dendura të shiut që goditën rajonin dje, të enjten, shkaktuan derdhje të lumenjve dhe vërshime në fshatra dhe qytete.

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë sot nga lumi Rashkë në qytetin e Novi Pazarit , ndërsa një tjetër rezulton i zhdukur.

Dy burrat janë marrë pasditen e djeshme nga ujërat e vrullshme të lumit teksa po vendosnin thasë me rërë në breg për të mos lejuar që ujërat të hynin në shtëpitë e tyre. Shikoni videon e momenteve të tërheqjes zvarrë nga një lumë në Novi Pazar.

Përmbytjet kanë shkaktuar dëme të mëdha edhe në shtëpi, rrugë dhe ura, ndërsa janë përmbytur dhjetëra mijëra hektarë tokë të punueshme. Nuk ka qasje në shumë fshatra pasi urat në rrjetin rrugor provincial u fshinë. Probleme me energjinë elektrike ka edhe në shumë zona të Serbisë juglindore.

Më të lexuarat