BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Rajoni

Vazhdon “cirku” në Bosnjë-Hercegovinë, Dodik përplaset ashpër me ministrin e Punëve të Jashtme, ja pse rekomandimi i KE ka përçarë qeverinë

Vazhdon “cirku” në Bosnjë-Hercegovinë, Dodik

Ministri i Punëve të Jashtme të BiH, Elmedin Konakoviç dhe udhëheqësi i Republika Srpska, Milorad Dodik, po përplasen gjithnjë e më shumë publikisht, duke shkëmbyer fyerje dhe fjalë të ashpra, pavarësisht faktit se BiH përballet me detyrën e miratimit të ligjeve reformuese për të hapur negociatat me BE-në në mars. Kështu Konakoviç e quajti të martën "teze" liderin serb të Bosnjës Milorad Dodik, duke i thënë se nuk ka asgjë tjetër për t'u ofruar votuesve të tij, përveç argumenteve dhe provokimeve të vazhdueshme. Konakoviç dhe Dodik janë dy liderët e partive Narod i Pravda (NiP) dhe Aleancës së Social Demokratëve të Pavarur (SNSD), të cilat janë partnerë në qeveri në nivel shtetëror, por kjo nuk i pengoi ata t’i drejtoheshin njëri-tjetrit me fjalë të ashpra dhe akuza për shkak të pikëpamjeve të ndryshme të situatës aktuale politike në vend. Tashmë ka arritur situata deri te zënkat nëpër rrjetet sociale. Në një postim në “X”, Dodik e cilësoi Konakoviqin si një politikan mediokër dhe të papjekur, i cili nuk e di se çfarë po bën. “Janë të zgjuar ata që thonë: kur Konakoviç luan për BiH, atëherë BiH humbet më së shumti”, ka shkruar Dodik. Ai e bëri këtë pasi kreu i diplomacisë së Bosnje-Hercegovinës deklaroi se Dodik tani nuk ka zgjidhje tjetër veçse të deklarojë qartë nëse është pro vazhdimit të integrimit evropian dhe nëse e konfirmon këtë, atëherë duhet të pajtohet edhe me reformat që kjo përfshin, dhe se duke vepruar kështu, ai "ra në grackën" që donte të fuste të tjerët. Konfliktet në koalicionin qeverisës u përshkallëzuan pasi Komisioni Evropian rekomandoi me kusht hapjen e negociatave të anëtarësimit me Bosnjë-Hercegovinën.