BREAKING NEWS

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë (Pamjet)

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja
x

Rajoni

Vazhdon rritja e frikshme e rasteve me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, Instituti i Shëndetit Publik zbardh shifrat

Vazhdon rritja e frikshme e rasteve me Covid-19 në Maqedoninë e

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 156 raste të reja me koronavirus si dhe gjashtë viktima. Po ashtu, Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se brenda ditës janë shëruar edhe 29 pacientë të tjerë.

Kështu, numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me Covid-19 në vend shkon në 4820, prej të cilëve 1865 janë shëruar kurse 222 pacientë kanë ndërruar jetë.

Për momentin në Maqedoninë e Veriut  numërohen 2733 raste aktive me koronavirus.