BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Rajoni

Vdiq në moshën 98-vjeçare/ Nga një ish-komunist në President, kush ishte Giorgio Napolitano që ndihmoi në rimëkëmbjen e Italisë

Vdiq në moshën 98-vjeçare/ Nga një ish-komunist në

Giorgio Napolitano, një ish-komunist dhe president i Italisë nga vitet 2006-2015, ka vdekur në Romë të premten në moshën 98-vjeçare.

Napolitano ishte presidenti më jetëgjatë në Italinë moderne. Ai ndihmoi në rimëkëmbjen e Italisë në krizën e borxhit sovran të BE-së.

Ish-presidenti ka vdekur në një klinikë në Romë, raporton ANSA.

Zyra e kryeministres Giorgio Meloni shprehu ngushëllimet e qeverisë italiane për familjen e Napolitanos.

Napolitano është i vetmi person që u rizgjodh në postin e presidentit.

I lindur në Napoli në vitin 1925, Napolitano e filloi karrierën e tij politike duke iu bashkuar Partisë Komuniste Italiane në vitin 1945.

Ai u zgjodh për herë të parë në Dhomën e Deputetëve të Italisë në vitin 1953 dhe mbeti i pamposhtur në çdo fushatë rizgjedhjeje që nga ajo kohë deri në vitin 1996.