Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vëllai i deputetit qëllohet me armë zjarri në lokal

Postuar: 17/09/2018 - 19:33

Vëllai i deputetit të Kuvendit të Kosovës Rrahim Pacolli, Osman Pacolli njëkohësisht sekretar organizativ në Aleancën për Kosovë të Re, është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e djeshme. Mediat lokale, raportuan se i plagosuri ndodhet jashtë rrezikut për jetën.Policia e Kosovës bëri me dije se ngjarja ndodhu në një lokal në Prishtinë, ndërsa i dyshuari A.M. është në arrati.

 
“Mbrëmë rreth orës 24:00, policia  ka marrë informacionin se në rrugën ‘Enver Maloku’ në Prishtinë, saktësisht në një lokal ka pasur të shtëna me armë zjarri. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes”, thuhet në njoftim.
 
Të njëjtat burime shtuan se: Me të dalë në vendin e ngjarjes, policia ka konstatuar se ka të bëj me vrasje në tentativë ku  nga arma e zjarrit ka marrë plagë viktima: O. P, mashkull, 33 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, i cili menjëherë është dërguar për trajtim mjekësor. Lidhur me rastin në fjalë policia ka identifikuar personin e dyshuar, A.M. mashkull, shtetas i Republikës së Kosovës i cili aktualisht ndodhet në arrati.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/12/2018 - 18:03

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Sami Lushtaku dhe Bekim Jashari ka zhvilluar homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz.

Postuar: 15/12/2018 - 18:00

Vëllai i komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, Rifat Jashari, është shprehur se krijim

Postuar: 15/12/2018 - 17:39

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev nuk ka përkrahur formimin ushtrisë së Kosovës, duke thënë

Postuar: 15/12/2018 - 16:56

Greqia njoftoi dje se copa e parë e gazit natyror të lëngshëm nga SHBA do të vijnë vend në fund

Postuar: 15/12/2018 - 15:37

Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras mbrëmë nga Selaniku, gjatë organizimit të një ngjarjeje

Postuar: 15/12/2018 - 15:36

Deputeti liberal i Kuvendit të Serbisë, Çedomir Jovanoviç, nuk e kundërshton krijimin e Ushtris

Postuar: 14/12/2018 - 15:27

Nga Tirana, numri dy i NATO-s Rose Gottemoeller,  ripërsëriti keqardhjen  e Aleancës