BREAKING NEWS

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim, përfaqësuesit e Këshillit Politik bëjnë një tjetër lëvizje

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim,
x

Rajoni

Vendi ballkanik po përgatitet për hapjen e madhe, por shënon 5 viktima dhe 227 raste të reja me koronavirus

Vendi ballkanik po përgatitet për hapjen e madhe, por shënon 5

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë regjistruar 5 viktima, duke e çuar totalin në 173.

Po ashtu janë regjistruar edhe 227 raste me koronavirus, për një bilanc të përgjithshëm të të infektuuarve 8724. Në 24 orët e fundit janë testuar 5579 persona.

Së shpejti do të hapen kopshtet, kafenetë dhe qendra tregtare, si dhe do të riaktivizohet transporti urban, ai ndërkombëtar dhe ajror. Sipas ekipit të eksperteve epidemiologe serbe, situata do të monitorohet dhe se nëse diçka nuk shkon sipas planit, mund të rivendoseshin masat e vjetra.