BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron kthesën e madhe në politikën shqiptare

Spartak Ngjela paralajmëron kthesën e madhe në politikën
x

Rajoni

Vendi i parë në rajon që starton/ Kryeministrja merr e para vaksinën live kundër Covid, publikohen fotot dhe videot, zbardhet i gjithë procesi çfarë ndodhi

Vendi i parë në rajon që starton/ Kryeministrja merr e para

Serbia është vendi i parë në rajon që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinën e siguruar anti-covid.  Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç është personi i parë që ka bërë vaksinën anti Covid.

Pas plotësimit të kushteve, marrjes së analizave, plotësimit të formularit dhe matjes së temperaturës, Kryeministrja mori dozën e parë të vaksinës në Institutin “Torlak”.

Vendi i parë në rajon që starton/ Kryeministrja merr e para

Pas saj vaksinën e bënë edhe Darija Kisi? Tepav?evi? si dhe Dr. Predrag Kon.

Serbia e ka nisur vaksinimin me 4,875 doza që i kanë ardhur nga Pfizer teksa prite edhe ngarkesat e tjera.

Shteti i Serbisë bëhet vendi i parë në Ballkan që ka nisur vaksinimin e popullsisë kunder koronavirusit.