Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Veseli: Gjykata Speciale është e dëmshme, por do të ndodhë

Veseli: Gjykata Speciale është e dëmshme, por do të ndodhë

Postuar: 08/01/2018 - 16:18

Kryeparlamentari dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka shkruar sot një artikull rreth Gjykatës Speciale dhe iniciativës së zhbërjes së saj nga disa deputetët.
 
Veseli ka thënë se Specialja qartësisht është e dëmshme për Kosovën, por ajo gjithsesi do të funksionojë, pasi shteti kosovar s’ka fuqi për ta ndaluar atë.
 
“Më së paku në botë e ka merituar Kosova t’i ndodhë, por ajo do të ndodhë edhe pse ka qindra argumente që flasin kundër saj! Është padrejtësi që po bëhet në emër të drejtësisë!”, shkruan, mes të tjerash Veseli, duke shtuar me keqardhje se Specialja është e pandalshme, pasi kjo u pa me datën 22 dhjetor, kur ajo u tentua të shfuqizohet.
 
“Iniciuesit, kur e menduan shfuqizimin e Gjykatës Speciale, duhet ta kishin menduar më mirë, pra edhe reaksionin kundër! Ata, në dështimin e tyre, treguan se nuk ishin të përgatitur dhe serioz për ta shtyrë përpara iniciativën e tyre. Do të thotë se nuk ishin të gatshëm të merrnin përgjegjësi!”.
“Një gjë na e ka mësuar jeta: kur fillon diçka, duhet të marrësh përgjegjësi e kjo nuk bëhet duke i ikur asaj”.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 19:16

Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, ka nxitur reagime nw Serbi, ku presidenti Aleksander Vuçiç, ka mbledhur në një takim urgjent krerët e institucioneve serbe, përfshirë edhe kreun e ‘Repu

Postuar: 19/07/2019 - 18:28

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se me keqardhje ka mësuar që Gjykata Speciale ka t

Postuar: 19/07/2019 - 16:55

Dorëheqja e Ramush Haradindaj do të çojë Kosovën në zgjedhje të reja parlamentare.

Postuar: 19/07/2019 - 16:40

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij si kryeministër i Kosovës.

Postuar: 19/07/2019 - 16:36

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës.

Postuar: 19/07/2019 - 16:18

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij.

Postuar: 19/07/2019 - 15:45

Qeveria gjermane vlerëson pozitivisht misionin e ri të Frontex në kufirin shqiptaro-grek.