Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Veseli: Lisa Serbe nuk mund të shantazhojë as PDK, as koalicionin

Postuar: 12/11/2018 - 16:41

Kryeparlamnetari i Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se PDK nuk do lejojë që të shantazhohet nga Lista Serbe, të cilët kanë deklaruar se me votat e tyre mund të rrëzohet Qeveria e Kosovës.
 
 Veseli tha pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit se koalicioni qeverisës është i vendosur të vazhdojë punën e saj deri në vitin 2021 dhe se nuk pranojnë asnjë kushtëzim nga askush.
 
“Ky vend e ka vetëm një sovran, në momentin që cenohet ose dikush tenton të cenojë shtetin tonë sovran, karriga s’na intereson asnjë moment, e bartim vullnetin tek qytetarët.
 
Nuk pranojmë shantazhime apo kushtëzime nga askush. Ne si partner të koalicionit jemi të vendosur të çojmë deri në vitin 2021 dhe kështu do vazhdojmë dhe nuk pranojmë shantazhime, sidomos nga Lista Serbe. Pra ajo nuk mund ta shantazhojë PDK”, ka thënë Veseli.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/05/2019 - 13:53

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, më 24 maj do paraprijë delegacionin shtetëror për shënimin e manifestimit tradicional “Maqedonia për nder të Sh.

Postuar: 22/05/2019 - 13:03

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjithnjë ka treguar se është shumë sportiv dhe vazhdimi

Postuar: 22/05/2019 - 08:39

Filluan takimet për “ fshesën” e paralajmëruar nga kryeministri.

Postuar: 22/05/2019 - 08:20

Kirurgët e Spitalit të Përgjithshëm në Strugë, edhe pse të infektuar me fruth, kanë bërë operacio

Postuar: 22/05/2019 - 07:23

Partitë politike opozitare të Kosovës thanë se kanë rënë dakord që kësaj jave të ngrenë mocionin

Postuar: 21/05/2019 - 22:47

Kryetari i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovskit, sot pranoi kryetarin e partisë

Postuar: 21/05/2019 - 19:28

Presidenti i Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, nënshkroi sot dekretet e 21 ligjeve të cila