Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vetëvendosje, kreu i Prishtinës Ahmeti kërkon zgjidhje të shpejtë nga Kurti

Vetëvendosje, kreu i Prishtinës Ahmeti kërkon zgjidhje të shpejtë nga Kurti

Postuar: 13/01/2018 - 18:06

Kreu i bashkisë së Prishtinës nga Lëvizja Vetvensosje, Shpend Ahmeti, tha sot se nëse kriza në parti nuk zgjidhet në konferencën e të hënës, edhe ai do të japë dorëheqjen.
 
Mediat vendase raprotojnë se ky takim do të jetë vendimtari për pozicionimin e Ahmetit, i cili  do të vendosë nëse do të qëndrojë në VV ose do bashkohet me grupin e të dorëhequrve si Visari, Dardan Molliqaj, Dardan Sejdiut e të tjerë. 
 
Burime të afërta me Ahmetin thonë se kryetari i Prishtinës ka ndarë mendjen lidhur me fatin e tij në parti dhe nëse  nuk merret vesh me Albinin dhe nëse nuk tejkalohen ndarjet, ai do të jap dorëheqjen. 
 
Edhe Dardan Molliqaj me anë të një postimin në Facebook, është shprehur i kënaqur me vendimin e Kryesisë së Partisë, që t’i jepet një shans përmirësimit të gjendjes. 
“Lajm shumë i mirë për Lëvizjen, aktivistët e saj si dhe për të gjithë simpatizuesit tanë vendimi i djeshëm i Kryesisë së Lëvizjes për takim të përbashkët me Grupin Parlamentar për të gjetur rrugëdalje nga kjo krizë, takim ky në të cilin padyshim se do të marrë pjesë”, kishte shkruar Molliqaj pas mbledhjes së fundit. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Vuçiç: Më mirë të bisedoj me Thaçin se sa të shkrepet qoftë edhe një plumb

Postuar: 20/01/2018 - 19:18

Në konferencën për gazetarë Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha se më mirë është të bisedohet sesa të shkrepet edhe një plumb i vetëm.
 
Rumani, protesta kundër korrupsionit pas miratimit të ligjit të kontestuar

Postuar: 20/01/2018 - 18:35

Rumunët kanë nisur sot protestat kundër legjislacionit të sapokaluar nga parlamenti për të cilin kritikët thonë se vështirëson dënimin e krimit dhe korrupsionit të nivelit të
Vuçiç serbëve: Qëndroni në Kosovë, luftë ndaj krimit në veri

Postuar: 20/01/2018 - 16:10

President i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka vendosur kurora lulesh në vendin e vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare Liria, Demokracia, Drejtësia, Oliver Ivanoviç, para zyr
Emri i Maqedonisë, Zaev dhe Tsipras takohen kësaj jave në Davos

Postuar: 20/01/2018 - 16:07

Pas takimit të negociatorëve të Maqedonisë dhe Greqisë, i mbajtur në New York me ndërmjetësim të Matthew Nimetz, të mërkurën në Davos të Zvicrës do të mbahet takimi i parë i d
Policia e Kosovës: Asnjë incident në vizitën e Vuçiç

Postuar: 20/01/2018 - 15:35

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës veriore, Besim Hoti ka thënë se gjendja aktuale është e qetë dhe deri tani nuk ka pasur incidente gjatë qëndrimit të p
Kosovë, Vuçiç: Të zgjidhen mospajtimet shumëshekullore me shqiptarët

Postuar: 20/01/2018 - 15:32

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç kërkoi sot në Kosovë luftimin e kriminalitetit e korrupsionit edhe në radhët e serbëve.
Zaev: Nëse Ligji për gjuhët është jokushtetues, vendos Gjykata Kushtetuese

Postuar: 19/01/2018 - 19:01

Kryeministri Zoran Zaev, për vendimin e kryetarit Gjorge Ivanov për të mos dekretuar Ligjin për përdorimin e gjuhëve tha se çdo pjesë që është përfshirë në Ligjin për avancimi